Proč nebankovní půjčky?

Půjčky v dnešní době nabízí velmi mnoho bank, specializovaných společností, ale i jednotlivce. Kde je nejbezpečnější si půjčit? Kde zas nejvýhodnější? A kde to je nejrychleji? Na tyto základní otázky se pokusím odpovědět v tomto článku.

Půjčování peněz v bance je velmi zdlouhavé a složité. Pokud potřebujete peníze okamžitě, tak budete zřejmě zklamaný, protože v bance musíte dokladovat váš příjem, musíte zajít na pobočku a administrace kolem vyřizování půjčky trvá několik dní a často i týdnů. Navíc banky nezvyknou nabízet menší, ale spíše větší částky. Oproti těmto nevýhodám, ale stojí výhody, které stojí za zmínku. Určitě největší výhodou je bezpečnost a stoprocentní jistota, že jste nenaletěli podvodníkovi nebo lichváře. Také můžete čekat serióznější přístup v případě neschopnosti splácet půjčku av neposlední řadě i výrazně nižší úroky.

Nebankovní půjčky mají ve většině případů to všechno úplně naopak. Tedy vše je možné vybavit přímo až expresně rychle. Mnohé společnosti od vás nebudou vyžadovat dokonce ani potvrzení o příjmu. Dá se říci, že na získání půjčky stačí jen doklad totožnosti. Navíc nebankovní subjekty mají širší škálu půjček co se týká výše půjčené částky. Jsou zde ale i nevýhody. V nebankovní společnosti nemůžete mít takovou důvěru a je vhodné si je důkladně prověřit. Také v případě, že nebudete splácet půjčku je možné, že se k vám nebudou chovat tak přívětivě a třeba si uvědomit i to, že úroky jsou také podstatně vyšší.

Další alternativou je půjčení peněz u jednotlivce. Jsou lidé, kteří vám peníze půjčí. Většinou rychle, bez papírů a to bývá často kamenem úrazu. Právě mezi jednotlivci se najde nejvíce podvodníků, a proto je třeba být dvakrát tak opatrný. V dnešní době vám nikdo nedá nic zadarmo a tak se nedejte přemluvit k podezřele výhodný úrok.
Možností je jak vidíte hodně. Každá má své pro i proti. Vy musíte nejlépe vědět jestli potřebujete půjčku rychle a jste ochoten podstoupit i menší riziko a platit vyšší úrok nebo raději počkáte a vsadíte na jistotu a půjčíte si od banky.

Mohlo by se vám líbit...