Seznamte se s charakteristikami férové nebankovní půjčky

Když si rychle potřebujete půjčit několik tisíc korun, neztrácejte čas v bance. Ta nabízí půjčky většinou na vyšší částky nebo kreditní kartu a kontokorent s dost vysokou úrokovou sazbou. K vyřešení náhlé finanční krize jsou stvořeny nebankovní půjčky. Abyste si půjčili správně, je třeba znát základní charakteristiky férové půjčky a jejího poskytovatele. Není to nic složitého.

Pátrejte po licenci u ČNB a členství v APNÚ

Základní charakteristikou je, že poskytovatel má požádáno o licenci k vydávání nebankovních úvěrů. Tuto povinnost uložila všem novela zákona o spotřebitelském úvěru, která platí od prosince 2016 (podrobněji o ní v tomto článku). Informaci o tom, jestli si společnost o licenci požádala, nejdete v online registru na webových stránkách České národní banky. Konkrétního poskytovatele vyhledáte podle IČ, DIČ nebo jména.

Novela tímto a dalšími nařízeními výrazně snížila počet nebankovních společností, a tak zajistila pro všechny lepší podmínky a téměř 100% garanci, že si půjčí od seriózní firmy.

Když chcete mít jistotu poctivého jednání, podívejte se ještě na seznam členů Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ). Je to veřejná a nezávislá organizace sdružující poskytovatele nebankovních úvěrů. Společným cílem členů je vytvořit stabilní nebankovní sektor, který bude produkovat férové nebankovní půjčky online. Všichni musí dodržovat etický kodex, kterým se zavazují k poskytování všech podmínek půjčky. Členové současně odmítají klamavou reklamu či jinou neférovou manipulaci s klienty.

Podoba půjčky ve váš prospěch

Aby vám rychlá půjčka dobře posloužila, musí mít pro vás výhodné podmínky. Určitě by se vám líbilo, když byste měli možnost si půjčit zdarma. Mile zase překvapí, že to jde snadno a během několika minut. Až 8000 Kč na 30 dní nabízí zdarma pro nové žadatele o půjčku společnost Via SMS s.r.o., která požádala o licenci jako jedna z prvních a je také zakládajícím členem APNÚ.

 

Mohlo by se vám líbit...