V čem jsou nebankovní půjčky opravdu zajímavé?

Půjčit si peníze není nic, za co bychom se museli stydět. V dnešní době se jedná o úplně běžnou věc. Prostřednictvím půjčky si můžete nejenom splnit svůj sen, ale třeba také pomoct v náročné situaci, kdy se vyskytne nějaký nečekaný výdaj. Kde si ale půjčit? Jednou možností je banka. Tam to ale trvá dlouho a podmínky pro schválení jsou velmi přísné. Druhou možností jsou půjčky nebankovní a pak také v poslední době velmi oblíbené mikroúvěry.

Půjčte si jen na pár dní

Mikroúvěr, mikropůjčka či půjčka do výplaty, to jsou tři výrazy, které označují jeden a tentýž produkt. Tedy půjčky, kdy dostanete menší finanční obnos (typicky v rozmezí do pěti tisíc korun) na krátké časové období, které zpravidla nepřesahuje třicet kalendářních dnů. Často je nabízena i možnost prodloužení splatnosti nebo pozdějšího navýšení úvěrového limitu pro klienty, kteří se osvědčí. Mnoho poskytovatelů také při řádném splácení nabízí první půjčku zcela zdarma. Ideální způsob, jak vyřešit krátkodobý výpadek finančních zdrojů. Proč jsou vlastně tak oblíbené?

  • Jde o snadné řešení výdajů před výplatou.
  • Často existuje bonus v podobě první půjčky zdarma.
  • Prakticky okamžité převedení peněz.

Pokud potřebujete více peněz, nebo si splácení chcete protáhnout do delšího časového období, zůstává tu pro vás možnost standardního úvěru. Půjčka může být poskytnuta na různá časová období a v různé výši. Výhodou je, že na rozdíl od bank je většinou schválení rychlé a bezproblémové. Při pravidelném a řádném splácení navíc už i nebankovní společnosti poskytují různé odměny, například vrací zpět část zaplacených úroků. A nad něčím podobným se už vyplatí uvažovat, úspora může být ve finále opravdu zajímavá.

Srovnávat se určitě hodně vyplatí

Trh s úvěry je opravdu široký a najdete zde skutečně mnoho nabídek. Některé jsou výhodné, jiné nikoli a je záhodno se jim spíše vyhnout. Vždy se proto vyplatí udělat si srovnání všech dostupných produktů a nechat si mezi variantami jen kvalitní půjčky. Ušetřit se dá vždy, stačí jen chvíle času a rámcové srovnání nabídek na trhu, které může hodně napomoci při rozhodování. Proč se nakonec chytit první nabídky, kterou uvidíte? To by rozhodně nebylo vůbec moudré, ba právě naopak…

Mohlo by se vám líbit...