Kreditní karty – vyplatí se?

Mít svou vlastní kreditní kartu je dnes mnohem dostupnější, než kdy dříve. Výběr na úvěrovém trhu je vlastně obrovský, někdy je ale obtížné najít „tu pravou“, jak už to v životě chodí. Vše přehledně seřazeno podle úrokové míry, doby splatnosti a možné výše půjčky, kterou si je možné díky kreditní kartě dohodnout. Zkuste to také, srovnání kreditních karet je teď na dosah ruky, během pár vteřin budete vědět více!

Za používání karty různé výhody

Tím, že budete používat kreditní kartu k nejrůznějším nákupům, získáte řadu zajímavých výhod. Třeba taková ČS odměna rozhodně stojí za řeč, protože si lze zajistit úvěr až do výše 200 tisíc korun a využívat až pětapadesátidenní bezúročné období. Samozřejmostí je maximální bezpečnost plateb, stejně jako pečlivě vedený přehled pomocí SMS zpráv, díky čemuž Vám neunikne doslova a do písmene ani ň. A navíc je tu možnost odměny skrze takzvané iBody, bonusový program má totiž Česká spořitelna promyšlený opravdu do detailu. A úroková sazba? Ta začíná na hranici necelých 24 procent!

Co třeba Lady karty od KB? Úvěrový limit může být až čtvrtmilionový, úroky začínají na hranici 22 procent a vedení karty je navíc zcela bezplatné, takže rozhodně není důvod k nějakým obavám. Karta je platná po dobu tří let, bezúročné období si můžete užívat až 45 kalendářních dnů. Zajímavá nabídka? Rozhodně se dá říci, že ano, tak proč o tom nepopřemýšlet? Ženy, které s oblibou nakupují a nakupují, si budou tuhle kreditku více než chválit. Cash Back, změna PIN kódu a navíc i pestré varianty pojištění. Asistenční služby Vás nikdy nenechají na holičkách, prodlužte si záruku zakoupeného zboží nebo si ověřte nejnižší cenu na trhu.

Kreditní karta je dobrý sluha, ale zlý pán

Kreditní karta je nepochybně vynikající pomocník pro každý den. Je však třeba, abyste jí nepodlehli, protože něco podobného nemusí mít právě dobrý konec – využívejte kreditních karet raději s mírou. Zatímco ještě třeba před deseti lety nebyly v Čechách možnosti kolem kreditních karet moc velké, dnes už je situace úplně jiná, proč toho vlastně nevyužít naplno?