Které bankovní půjčky jsou výhodné?

Když si půjčíte nebankovně, budete to mít samozřejmě rychle – a že je úrok poněkud vyšší? Ano, to je vlastně taková daň za bleskové vyřízení. O něčem jiném jsou pak bankovní půjčky. Díky nim si přijdete na skutečně atraktivní úrok, ale banka si vás musí trochu prověřit, takže veškerá administrativa se potáhne přeci jen trochu déle než v nebankovní sféře. Jaké jsou ty nejzákladnější výhody půjčování si v bance?

  • Úrok obvykle pod hranicí deseti procent. Pokud půjčku svěříte bance, ušetříte tak poměrně dost peněz – a to je u úvěrů velmi důležitá věc.
  • Neseriózní jednání je něco, s čím se vlastně nesetkáte. V nebankovním sektoru naopak můžete na nepoctivce s trochou smůly opravdu narazit. Za banky dává záruku stát.
  • Banka si prověří, že na splácení skutečně máte. Riziko dluhů narůstajících geometrickou řadou je tak opravdu na minimu.

A jaké jsou konkrétní možnosti?

Jako první příklad si uveďme úvěry od společnosti Cetelem. Právě Cetelem půjčka umožní získat až dvě stě tisíc korun na dobu osmi let. Minimum pro úvěr je dvacet tisíc korun, nejnižší možná doba splatnosti pak půl roku. Klienty Cetelemu jistě potěší, že úroková sazba začíná na necelých sedmi procentech a úvěr je navíc zcela bezúčelový, tudíž není nutné vysvětlovat a zdůvodňovat, proč vlastně by měl být sjednán. Jestli rekonstruujete koupelnu nebo chcete ojetý vůz, nehraje vůbec žádnou roli při schvalování. Na potenciální klienty jsou ale kladeny relativně vyšší nároky než jinde, stálé zaměstnání je pro schválení půjčky naprostou nutností. Potřeba jsou i dva doklady totožnosti, u jiných společností stačí jen jeden – a tak podobně.

Další alternativou může být třeba Sberbank

Zavedená banka, a to nejen v tuzemsku. Původem ruská Sberbank nabízí zajímavé možnosti. Sberbank půjčka například umožní získat až půl milionu korun, bez udávání důvodu půjčky. Splatnost jeden až osm roků a garantovaná úroková sazba ve stejné výši po celou dobu splácení, ta nejnižší úroková míra začíná těsně pod šesti procentními body. A to už rozhodně stojí za zvážení, jde o velmi zajímavou nabídku. Navíc nečekejte ani nějaké poplatky navíc, i v případě této půjčky platí, že zaplatíte kromě jistiny už jen smluvený úrok. Nic více a nic méně! Úvěr je v dnešní době tedy poměrně snadné sjednat, vlastně jen musíte vědět jediné – kde.

Mohlo by se vám líbit...