Půjčky online – jak si vybrat tu nejvýhodnější?

Nebankovní půjčky u nás nabízí spousta úvěrových společností, mezi nimiž můžeme najít jak silné mezinárodní hráče, tak i malé lokální firmy, které za sebou nemají žádného velkého investora. Celkově už je ale počet poskytovatelů tak velký, že zájemci o půjčky online si mohou vybrat i ze spousty skutečně výhodných nabídek, které snesou srovnání i s klasickými bankovními úvěry. On-line půjčky patří k produktům, po nichž je velmi vysoká poptávka a jednotlivé společnosti tak neustále bojují o nové klienty, kteří mají o tento druh úvěru zájem.

Půjčky online jsou velmi snadno dostupné

Jednou z velkých výhod a možná i klíčovou vlastností těchto půjček je jejich snadná dostupnost, díky níž mohou peníze dostat i tzv. rizikoví klienti, kteří by u banky nikdy půjčku získat nemohli. Nebankovní on-line půjčky si tak sjednávají i lidé se záznamem v registru, lidé, kteří nemohou doložit své příjmy nebo jsou nezaměstnaní, důchodci a senioři, maminky na mateřské dovolené, studenti a další skupiny obyvatel, u kterých může být vyšší riziko, že u nich dojde k problémům se splácením. Výborná dostupnost online půjček pak spočívá i v jejich rychlém a pohodlném sjednání – všechno se vyřizuje přes internet, žadatel nemusí nikam chodit, vyplňovat spoustu dokumentů nebo si shánět různé doklady, dokumenty a potvrzení.

Srovnávače úvěrů vám ušetří spoustu času

Výběr nejvýhodnější půjčky on-line je na první pohled docela oříšek – nabídek je tolik, že pro běžného člověka je skoro nemožné se v nich zorientovat. Ve skutečnosti je ale výběr vhodné půjčky jednoduchý a během chvilky můžete mít jasno. Stačí použít některý z nezávislých internetových srovnávačů, což jsou webové stránky, specializované na porovnání půjček mezi sebou. Tyto portály se obvykle zaměřují zejména na nebankovní půjčky a poskytují tak všem zájemcům o úvěr perfektní servis.

Nejlepší půjčky jsou ty s nejnižšími poplatky

Každý zájemce o úvěr má pochopitelně trochu jiné požadavky a představy – pro někoho je klíčová především rychlost vyřízení půjčky a výplaty, další preferuje co nejnižší úroky, pro jiné je zase nutností, aby poskytovatel půjčky umožňovat i výplatu peněz na ruku nebo poštovní poukázkou.

Naprosto zásadním a asi nejdůležitějším parametrem, podle něhož se vyplatí se orientovat, jsou poplatky za půjčku, resp. celková cena úvěru. V tomto ohledu jsou mezi jednotlivými nabídkami velké rozdíly a i u malých a krátkodobých půjček se může jednat o poměrně vysoké částky. V současné době je z hlediska výše poplatků asi nejvýhodnější půjčka online Japonská půjčka. Jedná se o projekt známé úvěrové společnosti Home Credit a jde o klasický rychlý krátkodobý úvěr, jenž si lidé sjednávají prostřednictvím internetu. Japonská půjčka je v mnoha ohledech podobná jako ostatní online půjčky, liší se ale velmi nízkými poplatky. Ty jsou stále pouhých 33 Kč za každou půjčenou tisícikorunu. Japonská půjčka je tak stále na prvním místě, pokud jde o výši poplatků, nicméně nenabízí už první půjčku zdarma – pro některé zájemce, kteří si mohou půjčit zdarma jinde, tak nemusí být ideální variantou.

Nebankovní půjčky mají často pověst příliš drahých a nevýhodných produktů, které se nikomu nevyplatí. Pokud si ale vyberete tu správnou (třeba s pomocí internetového srovnávače), můžete získat i stejně dobré, někdy i lepší podmínky, než u tradiční banky. Online půjčka je rychlá, pohodlná, snadno dostupná a spolehlivá možnost, jak získat peníze rychle, když je opravdu nutně potřebujete.

Mohlo by se vám líbit...